Bulimia to nie zabawa

Bulimia to nie zabawa

Być może wydaje Ci się, że to tak fajnie sobie jeść i wymiotować. Czujesz smak jedzenia a później tylko cyk i widzisz jak wszystkie kalorie spuszczane są w kiblu. Jesz, myślisz, że nie przytyjesz, no plan idealny!
A potem ten niesmak w buzi i opuchnięta twarz w lustrze..

Ale przecież jedzenie i wymiotowanie pozwala mi rozładować napięcie!

Być może wydaje Ci się, że w ten sposób rozładujesz swoje napięcie, a później będzie już tylko lepiej. Ile razy przekonałaś się, że to nieprawda? Powiedz sobie, tak szczerze, jak te napady na Ciebie wpływają? Czy naprawdę jesteś po nich odprężona jakbyś leżała z zimną pinacoladą na plaży na Hawajach?

Tak, tylko Ci się wydaje, że jedzenie i kompensonsowanie tego daje Ci jakieś dobre efekty. To jest tylko sprytna zagrywka bulimii, która obiecuje Ci kolejny raz, że po napadzie wszystko będzie lepsze. Że to napięcie zniknie jak najesz się i zwymiotujesz.
A może tak naprawdę to jest najłatwiejsze rozwiązanie w tym momencie? Może to jest jedyne działanie, jakie znasz, żeby poradzić sobie z trudnymi emocjami? Albo myślisz, że to najlepszy sposób na odchudzanie, bez wyrzeczeń?

Jeśli tak, to jesteś w błędzie. A jeśli chcesz poznać inne sposoby, które nie będą tak negatywnie wpływały na Twoje zdrowie i życie, to pora rozważyć psychoterapię, do której zawsze bardzo mocno zachęcam. Podczas terapii prawdopodobnie wspólnie z terapeutą znajdziecie przyczynę takich zachowań. Być może już z terapeutą wypracujecie alternatywne metody radzenia sobie z tymi sytuacjami.

Nie musisz tego robić, nie musisz więcej krzywdzić siebie i swojego ciała. Wszystko zależy od Ciebie i od tego, czy chcesz z tym skończyć i nie chcesz więcej tracić swojego zdrowia, życia i pieniędzy na napady, które niczego dobrego Ci nie dają.

Sama wiele lat zmagałam się z bulimią. Nie powiem Ci, że wiem jak się czujesz. Wiem natomiast, że może Ci się wydawać, że już nic się nie da zrobić i nie potrafisz inaczej.

Jeśli szukasz pomocy w leczeniu zaburzeń odżywiania w zakresie odżywiania, zarejestruj się na konsultację: http://www.biala-sowa.pl/rejestracja

ZAPRASZAM DO KONTAKTU

Kontakt
Logotyp

Joanna Białas

mail: dietetyk@biala-sowa.pl
tel: 518 335 516
Bydgoszcz

 

 

    Formularz kontaktowy

    [honeypot honeypot-817 id:hp-form timecheck_enabled:true]

    Wyślij

    Potrzebujesz wsparcia psychodietetycznego?
    Napisz do mnie!